Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89
У Полтаві офіцери вчилися розпізнавати стрес і не лише.

У Полтаві офіцери вчилися розпізнавати стрес і не лише.

На базі Полтавського обласного ТЦК та СП продовжується триденний фаховий збір з офіцерами обласного, районних і міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Крім посадових осіб Полтавського обласного ТЦК та СП, у якості лектора сьогоднішніх занять – представник «Центру психічного здоров’я психосоціального супроводу НаУКМА» Варшавська Мар’яна. Розповідала про стрес – як розпізнати і що робити. Оскільки найстрашнішим наслідком стресу є самогубство – не оминули увагою і це питання. Окремо Мар’яна Борисівна зупинилася на міфах стосовно суїциду. Наприклад, побутує думка, що Лише люди з психічними розладами вкорочують собі віку.

  • Більшість людей із психічними захворюваннями не думають про суїцид так само, як не всі люди, які чинять спроби або скоюють суїцид, мають психічні захворювання – наголосила фахівець.

Також слухачі дізналися, що думки про самогубство часто нетривалі в часі і стосуються конкретної ситуації. Тобто якщо виявити суїцидальні настрої – можна не відстрочити трагедію, а уникнути такого випадку в майбутньому. Розповіла, відповідно, і про те, як виявляти такі настрої. Насторожуючі ознаки – вербальні, поведінкові, емоційні – передують більшості суїцидів. Також, каже психолог, практика показує, що людина хоче з кимось поговорити про це. Розмова про суїцид дозволяє людям шукати допомогу, переосмислювати свої думки, ділитися своїми історіями з іншими.

Найважливіше і найцікавіше, що допомогти може не лише експерт. Часто людина просто не має з ким поділитися своїми переживаннями.  Вчасно вислухати людину та перенаправити до спеціалістів – це може врятувати їй життя.

Залишити відповідь