Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89

Не чекаючи повістки прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Принести з собою паспорт громадянина України, військовий квиток чи інший військово-обліковий документ та ідентифікаційний код

Пройти медичну комісію та психологічний відбір

Ставай на захист своєї країни!

В Україні 24 лютого Указом Президента № 69/2022 було оголошено загальну мобілізацію.

Зокрема восьмим пунктом даного Указу місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців визначено організувати та забезпечити в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

2) здійснення призову військовозобов’язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України. Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту. Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;

3) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, Державній спеціальній службі транспорту, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України та іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

На виконання даного Указу Президента “Про загальну мобілізацію” територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки Полтавщини проводиться мобілізація людських і транспортних ресурсів. Мобілізації підлягають не лише резервісти, а усі військовозобов’язані віком 18-60 років, які за станом здоров’я були визнані придатними або обмежено придатними до проходження військової служби. Тож громадяни, які бажають захищати Україну від російського вторгнення, можуть звертатися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

Крім мобілізації військовозобов’язаних проводиться мобілізація транспортних ресурсів. Крім того, оскільки Указом Президента України №64/2022 на було введено воєнний стан, військове командування області діє в межах Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Зокрема ним передбачені заходи відчуження майна, що знаходиться у приватній або комунальній власності для потреб держави.

Згідно Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військово-транспортний обов’язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян – власників транспортних засобів.