Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89
На Полтавщині планують створити міжшкільні ресурсні центри з військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки

На Полтавщині планують створити міжшкільні ресурсні центри з військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури підтримали питання щодо створення в Полтавській області міжшкільних ресурсних центрів з військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки.

З пропозицією створення таких центрів виступив Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Так заступник начальника Полтавського обласного ТЦК та СП Едуард Бородай, який був присутній на засіданні, зазначив, що з 2015 року Полтавський обласний ТЦК та СП активно наполягає на посилені рівня викладання у навчальних закладах дисципліни “Захист України”. Зокрема започатковано конкурс на кращу матеріальну базу у навчальних закладах, запроваджені стипендії. Але нині такої роботи недостатньо. В інших областях створені окремі заклади, які спеціалізуються на військово-патріотичному вихованні молоді. Оскільки на сьогодні в кожному закладі освіти неможливо викладати предмет “Захист України” на належному рівні, такі центри необхідні і на Полтавщині – на їх базі проводитимуться тренінги, семінари тощо.

Комісія підтримала внесення змін та доповнень до Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021 – 2025 роки та створення в Полтавській області міжшкільних ресурсних центрів з військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський розповів, що наразі є пропозиція щодо створення відокремленого структурного підрозділу закладу позашкільної освіти КЗ “Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді”. Основними завданнями підрозділу будуть проведення курсів, тренінгів, виїзних консультацій, формування первинних військових навичок у молоді тощо. У 2023 році на ці цілі заплановано спрямувати з обласного бюджету понад 2 млн 300 тис. грн. Також міжшкільні ресурсні центри з військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки створюватимуть на базі опорних навчальних закладів області.