Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Полтавської області проводять відбір кандидатів для навчання у військових навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та молодшого бакалавра.

Основними параметрами відбору є бажання навчатись у вищому військовому навчальному закладі, вік (від 18 до 30 років), відсутність судимостей, та придатність до військової служби за станом здоров’я.

Для оформлення особової справи кандидата на навчання за державним замовленням вступники з числа осіб, які не є військовослужбовцями, подають заяву до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання, а у разі неможливості безпосередньо до приймальної комісії університету.

Військовослужбовці виконують рапорт по команді.

Для зручності кандидатів створено просту форму, після заповнення якої з Вами зв’яжеться відповідальна особа, з’ясує усі деталі та проконсультує щодо подальших дій.

УВАГА!

У 2022 році вступна кампанія  до ВВНЗ буде проводитись з деякими особливостями, які пов’язані з військовим станом у державі, а саме:

1. Вступники з числа цивільних осіб для оформлення особової справи кандидата на навчання подають заяву до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання у період з 01 січня до 20 липня 2022 року.

Для внутрішньо переміщених осіб надається можливість звернутися до ТЦК в тому населеному пункті, де вони наразі мешкають.

У разі неможливості ними проходження первинного медичного огляду у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання (перебування на обліку) вони мають право пройти заключний медичний огляд військово-лікарською (лікарсько-льотною) комісією безпосередньо у навчальному закладі.

2. Приймальна комісія допускає до участі у конкурсному відборі вступників, які надали сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (або їх копії) з результатами оцінювання знань з конкурсних предметів (за шкалами оцінювання від 100 до 200 балів) 2019, 2020 або 2021 років, або результатами складання національного мультипредметного тесту, або за результатами складання вступних іспитів з української мови, математики та історії України в разі отримання кількості балів за кожний з іспитів не менше, ніж встановлений мінімальний рівень.

8. Терміни проведення вступних випробувань з кандидатами на навчання у 2022 році можуть відрізнятися у різних ВВНЗ. Інформацію стосовно навчального закладу, який ви обрали повідомлять у ТЦК та СП.

У заяві (рапорті (для військовослужбовців)) вказується:

 • військове звання (для військовослужбовців);
 • прізвище, ім’я, по батькові;
 • займана посада (для військовослужбовців);
 • рік, місяць і день  народження;
 • освіта;
 • обрана спеціальність;
 • форма навчання – денна (або заочна для військовослужбовців військової служби за контрактом);
 • перелік конкурсних предметів, з яких вступник зареєструвався для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (якщо така реєстрація була);
 • адреса місця проживання, контактний номер телефону.

До заяви (рапорту) додається:

 1. Копія документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступень (освітньо-кваліфікаційний рівень) та додатка до нього.
 2. Автобіографія, в якій вказується поштовий індекс, адреса місця проживання та номер телефону, а також (для військовослужбовців) поштовий індекс та адреса військової частини, де військовослужбовець проходить службу.
 3. Характеристика з останнього місця навчання (служби).
 4. Картка професійного відбору (готує ТЦК та СП для вступників з числа цивільної молоді, для військовослужбовців відділ по роботі з особовим складом).
 5. Копія службової картки (для військовослужбовців).
 6. Витяг з послужного списку(для військовослужбовців).
 7. Копія контракту про проходження військової служби (для військовослужбовців).
 8. Копія свідоцтва про народження.
 9. Копія паспорта (1-а, 2-а сторінки та місце реєстрації).
 10. Посвідчення про приписку (військовій квиток).
 11. Чотири кольорових фотокартки (без головного убору, розміром 3×4 см).
 12. Копії документів, які встановлюють право на пільги відповідно до чинного законодавства та вказані в Правилах прийому.
 13. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.
 14. Довідка про відсутність судимості (отримують в підрозділах МВС України за місцем проживання).
 15. Два поштових конверти з марками.

Медичні документи:

 1. Картка медичного огляду кандидата на навчання у ВВНЗ (додаток 12 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗС України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402 (зі змінами) та кандидати на навчання у ВВНЗ, які бажають навчатися за льотними спеціальностями та спеціальністю бойового управління авіацією (у тому числі оператор управління повітряним простором (УПР) додатково надають картку медичного огляду лікарсько-льотною комісією (додаток 4 до Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 20 листопада 2017  № 602) (вступника з числа цивільної молоді оформлюють у ТЦК та СП, військовослужбовці оформлюють у військових медичних закладах).
 2. Сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду (облікова форма МОЗ України № 140/о).
 3. Довідка про проведення попереднього та періодичного психіатричних оглядів (облікова форма МОЗ України № 122-2/о).
 4. Довідки з протитуберкульозного та шкірно-венерологічного диспансерів (кабінетів).
 5. Результати проведених медичних досліджень.
 6. Кандидати з числа цивільних осіб додатково направляють оригінал медичної картки амбулаторного хворого (форма МОЗ України № 025).
 7. Військовослужбовці додатково направляють медичну книжку встановленого зразка та медичну характеристики.

В заяві (рапорті для військовослужбовців) ОБОВ’ЯЗКОВО вказувати дійсний номер телефону, за допомогою якого можна буде зв’язатися з Вами для доведення нової (або додаткової) інформації щодо роботи приймальної кампанії.