Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89
Сьогодні, 19 лютого, в Полтавському обласному ТЦК та СП було проведене заняття з соціологами районних та міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Сьогодні, 19 лютого, в Полтавському обласному ТЦК та СП було проведене заняття з соціологами районних та міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

У минулому році військові комісаріати були переформовані в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки і значна увага приділяється саме соціальному захисту.

Соціальний захист військовослужбовців – це функція держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Для забезпечення виконання повною мірою даної функції в усіх територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки введено посади соціолога. З метою роз’яснення ролі та місця соціологів щодо здійснення заходів соціальної підтримки в системі функцій і завдань ТЦК та СП і проводиться сьогоднішнє заняття. Серед лекторів – начальник відділу оформлення допомог, військових пенсій та пільг сектору соціальних виплат Оксана Ніколаєнко та заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення Едуард Бородай.

Особливу увагу приділено напрямку роботи з членами сімей військовослужбовців, які загинули під час захисту  територіальної цілісності та незалежності  України, військовослужбовців, які зникли безвісти або потрапили в полон. На сьогоднішній день в Полтавській області 151 військовослужбовець загинув в зоні проведення АТО/ООС, у них залишилися 384 членів сімей, які потребують соціального захисту. З метою забезпечення їх соціальних гарантій на поточну дату видано 351 посвідчення на пільги.

  • З 2015 по 2020 роки в Полтавській області на реалізацію державних програм виділено 114,8 млн. грн. За рахунок гарантованої державою компенсації поліпшено житлові умови 156 родинам. Зокрема житло придбали 44 родини загиблих учасників АТО/ООС та 89 сімей учасників АТО/ООС, які внаслідок бойових дій отримали інвалідність І-ІІ групи – повідомила у своєму виступі Оксана Ніколаєнко.

Іншим важливим питанням, вирішення якого покладено на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки – вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули в ході проведення АТО/ООС.

  • На сьогодні встановлено 124 меморіальних дошок з метою вшанування пам’яті 112 військовослужбовців Полтавщини. Також на честь військовослужбовців, які загинули в ході проведення АТО/ООС перейменовано 36 об’єктів – 34 вулиці та 2 школи – наголосив Едуард Бородай.

В цілому в ході занять було визначено основні напрямки діяльності соціологів у системі роботи ТЦК та СП, визначено проблемні напрямки роботи та шляхи їх вирішення.

Залишити відповідь