Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89
У Полтаві відкрили меморіальну дошку-барельєф на честь Героя України Тараса Бобанича

У Полтаві відкрили меморіальну дошку-барельєф на честь Героя України Тараса Бобанича

Сьогодні, 28 листопада, на фасаді будинку в історичному центрі Полтави відкрили та освятили пам’ятну дошку на честь командира 2 батальйону ДУК «Правий сектор» Тараса «Хаммера» Бобанича. Місце обрали так, аби її могли побачити полтавці, розповів командир добровольчого українського корпусу “Правий сектор” Андрій Стемпіцький.

Тарас Бобанич був родом з Галичини. Захищав Україну із 2014-го року, а після початку повномасштабного вторгнення Росії очолив 2 окремий батальйон добровольчого українського корпусу “Правий сектор”. Як розповів Андрій Стемпіцький, перед відправкою на передову батальйон, який тепер носить ім’я Тараса Бобанича, дислокувався на Полтавщині. Також командир добровольчого українського корпусу повідомив, що Тарас Бобанич неодноразово бував у Полтаві

– Він розвивав рух «Правого сектору» на заході і на сході, на півночі і на півдні. Ледь чи не у кожному обласному центрі варто встановити меморіальну дошку на його честь, – переконаний командир Тараса.

Загинув 33-річний військовий 8 квітня 2022 в Ізюмському районі Харківської області. Із Тарасом Бобаничем попрощалися 12 квітня у Києві. Указом Президента України від 24 серпня молодшому лейтенанту Бобаничу Тарасу Миколайовичу посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу.

На відкриття дошки прибули батьки Тараса Бобанича, його побратими і дружина, представники силових структур та органів місцевого самоврядування Полтави. Військовослужбовці Полтавського обласного ТЦК та СП несли почесну варту.

– Тарас усе своє свідоме життя був патріотом! – розповіла молода вдова, – кожного героя, який віддав своє життя за Батьківщину, мають вшановувати не лише у його рідному місті, а й у кожному великому і малому місті і містечку – наголосила вона.

Також були присутні представники волонтерського руху Полтавщини, які передали командиру «Правого сектору» квадрокоптер. Андрій Стемпіцький запевнив, що дрон допоможе підрозділу знищувати окупантів.

– Залізом і вогнем ми знищимо кожного окупанта української землі. Саме таке гасло має бригада, до складу якої входить батальйон імені Тараса Бобанича.

Вічна пам’ять і слава Тарасу Бобаничу. Вічна пам’ять і слава всім полеглим українським воїнам!