Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки продовжує заходи з удосконалення та підняття на новий рівень питань військово-патріотичного виховання молоді Полтавщини.
Так з 11 травня на трьох спеціально обладнаних військових стрільбищах відбувається практичний завершальний етап викладання предмету “Захист України”, а саме практичні стрільби бойовими набоями під керівництвом посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Безпосередньо перед відпрацюванням початкової вправи навчальних стрільб з автомата АК-74, учні проходять ряд навчальних місць, які розгортаються на тих самих стрільбищах. Навчаються школярі тактики – пересування полем бою, робота в парах; інженерної підготовки – протитанкові і протипіхотні міни та гранати; тактичної медицини – порядок накладання джгута, дії в червоній, жовтій та зеленій зонах у випадку поранення. Вивчають також будову автомату, порядок неповного збирання-розбирання зброї. В ході занять представники вищих військових навчальних закладів доводять учням переваги отримання вищої освіти за військовим фахом, а представники ТЦК та СП інформують про переваги проходження військової служби за контрактом.
Протягом 2-х років учні 10 -11 класів засвоювали початкові навики військової справи відповідно до стандартів, затверджених Міністерством освіти – тактичної, інженерної, стройової, медичної, військово-прикладної підготовки. Вони пройшли триденні навчально-польові збори і саме практичні стрільби є підсумковим заняттям. За чотири дні понад 4 тисячі школярів проходять через стрільбища Полтавщини. Під час занять оцінюється рівень підготовки як учнів, так і, безпосередньо, викладачів предмету “Захист України”.
На жаль, на сьогоднішній день, рівень викладання предмету “Захист України” не відповідає визначеному стандарту освіти. Цьому причина і кадрове забезпечення, і відсутність тирів, учбової зброї, смуг перешкод, обладнаних класів, тощо. Але Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки працює в цьому напрямку. На даний час готується вже другий етап видачі 29-ти навчальним закладам учбової зброї. Також проводиться інвентаризація матеріально-технічної бази з метою відпрацювання фінансових запитів до обласної та місцевих органів влади, порушено клопотання щодо введення посади заступника директора з військово-патріотичного виховання. Маємо впевненість що спільними зусиллями ми забезпечимо відповідний рівень військово-патріотичного виховання та викладання предмету “Захист України”.