Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89
Учні та студенти Полтавщини отримали стипендії імені Героя України Андрія Конопльова

Учні та студенти Полтавщини отримали стипендії імені Героя України Андрія Конопльова

Полтавський обласний ТЦК та СП продовжує заходи щодо підвищення рівня військово-патріотичного виховання. Так сьогодні, 27 січня в приміщенні Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського 20 стипендіатів отримали дипломи про призначення Стипендії імені Героя України Андрія Конопльова. Подія стала можливою завдяки змінам до Програми Національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки, які були внесені за ініціативи керівництва територіального центру комплектування у минулому році. Стипендія імені Героя України Андрія Конопльова, який героїчно загинув 23 січня 2015 року, захищаючи територіальну цілісність України цього року виплачуватиметься вперше, але в подальшому передбачений щорічний відбір кандидатів, які мають високі показники з предмета «Захист України», мають високі досягнення в оволодінні військово-прикладними навичками тощо. Зазначимо, що претенденти подають свою кандидатуру шляхом самовисування.

Вручення сертифікатів проводили: перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, голова постійної комісії з питань освіти, науки і культури Олег Діденко та заступник військового комісара Полтавського обласного ТЦК та СП Едуард Бородай – люди, завдяки яким заснована стипендія імені Героя України Андрія Конопльова.

Серед стипендіатів – 10 учнів (ліцеїстів) та 10 студентів (курсантів). Зокрема стипендіатом став син Андрія Конопльова – Олексій, який є активним учасником військово-патріотичного руху Пирятинщини. Стипендія призначена строком на один рік і виплачуватиметься в період 1 січня до 31 грудня цого року. Тож протягом 2022 року учні щомісяця отримуватимуть по 2618 гривень, а студенти – по 3721 гривні. Вітаємо стипендіатів та бажаємо і в подальшому дотримуватись активної громадської позиції, а в майбутньому раді будемо бачити справжніх патріотів у складі Збройних сил України.

Конопльов Андрій Анатолійович 7 серпня 2014 року став на захист Батьківщини в лавах Збройних сил України. Після проходженні навчання у 179 навчальному центрі проходив службу в 128 окремій гірсько-піхотній бригаді. З 10 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року у складі старший сержант Конопльов брав участь в антитерористичній операції. За весь період участі в АТО постійно виконував бойові завдання на передовій. Неодноразово брав участь у супроводі техніки, яка доставляла боєприпаси, озброєння, військово-технічне майна та продовольство на взводний опорний пункт.

23 січня 2015 року в черговий раз незаконні збройні формування здійснили наступ на взводний опорний пункт, застосовуючи при цьому стрілецьку зброю, танки та артилерійські обстріли. Старший сержант Андрій Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки противника, які вели вогонь по позиції. Підняв особовий склад відділення, сповістив командира взводного опорного пункту. В умовах, пов’язаних з ризиком для життя, не вагаючись, діяв впевнено, самовіддано: з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із ворожих танків противника, потім зумів підбити другий танк незаконних збройних формувань. Але цей танк здійснив постріл, і в результаті прямого попадання танкового снаряда Андрій загинув. Завдяки діям Андрія Конопльова, який заради збереження життя бойових побратимів пожертвував своїм, наступ противника було відбито, позиції утримано, а противнику нанесено значних втрат, в тому числі у живій силі.

Указом Президента України № 424/2018 від 12 грудня 2018 року за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому сержанту Конопльову Андрію Анатолійовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Залишити відповідь