Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89
Полтавщина попрощалася з повним кавалером ордену «За мужність» Сергієм Міщенком

Полтавщина попрощалася з повним кавалером ордену «За мужність» Сергієм Міщенком

Сьогодні, 7 грудня 0 10-й годині, біля Свято-Успенського собору у Полтаві розпочалась панахида за молодшим сержантом Міщенком Сергієм Олексійовичем. Він загинув 1 грудня поблизу населеного пункту Ковалівка Луганської області. Чин відспівування звершило духовенство Полтавської єпархії Православної церкви України.

Після панахиди Сергія Міщенка провели у останню дорогу у Зіньків – малу батьківщину воїна. Попрощатися із захисником прибули рідні та близькі, міський голова, бойові побратими та командири Сергія.

– Я колись спитав його про мотивацію, чому він пішов до війська. Він мені відповів просто «а хто крім мене захистить моїх дітей» – згадав свою розмову зі своїм підлеглим заступник командира 45 окремої артилерійської бригади полковник Олександр Рогов.

Дітей у Сергія Олександровича лишилося шестеро – чотири доньки і два сина. Також на прощанні був рідний брат – саме йому полковник Олександр Рогов передав прапор.

Заступник командира дивізіону, у якому проходив військову службу Сергій Міщенко, майор Дмитро Власов розповів, що загинув молодший сержант Міщенко знищуючи черговий танк російських окупантів. Розрахунок, яким керував Сергій Олексійович, з джавеліна уразив російський танк, а буквально через 15 секунд на їх замасковану позицію прилетіло два танкових снаряди. Є навіть припущення, що росіяни влаштували засідку на настільки відомого результативного протитанкіста. Адже його називали, називають і будуть називати «винищувач танків».

– Вже сьогодні казали, що Сергій знищив 26 цілей. Хочу наголосити, що це лише броньованих цілей! Серед них 14 танків! Я вважаю, що це найбільше у всіх Збройних Силах України, – розповів майор Дмитро Власов. – За свої героїчні вчинки, ще поки він був живий, відправили подання на присвоєння йому звання Героя України, – повідомив заступник командира дивізіону.

На превеликий жаль звання Героя України молодший сержант Міщенко отримає вже посмертно. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким полеглого воїна.