Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89

1 січня 2022 року в дію введено Закон України “Про основи національного спротиву”.

Ключовим поняттям даного документу являється «національний спротив», який складається з територіальної оборони, руху опору та підготовки громадян України до, власне, самого національного спротиву.

Для виконання завдань територіальної оборони сформовано Сили територіальної оборони – новий рід військ Збройних сил України. 1 січня Президент України призначив першого командувача – бригадного генерала Галушкіна Юрія Алімовича.

До складу Сил територіальної оборони увійдуть бригади тероборони, одна з яких формується на Полтавщині. Кількість батальйонів бригади приведена у відповідність до кількості районів, утворених у ході адміністративної реформи (плюс батальйон в обласному центрі).

Підрозділи планується розгорнути до 15 січня 2022 року. Відтак уже зараз варто поспішити, аби обрати посаду та стати на захист свого дому та родини. Перевага такої служби в тому, що військові служитимуть за місцем проживання.

На службу в підрозділи ТрО запрошуються офіцери запасу, які мають досвід військової служби, а також військовозобов’язані та резервісти без досвіду військової служби, які матимуть змогу зайняти старшинські, сержантські та солдатські посади.

Для підписання контракту на проходження дійсної військової служби в підрозділі територіальної оборони звертайтеся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

Провідна роль в організації, підготовці, підтримці та виконанні завдань руху опору, згідно Закону, належить Силам спеціальних операцій Збройних Сил України, хоча, за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України, до організації, підготовки, підтримання та виконання завдань руху опору можуть залучатися інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони (за узгодженням з відповідними керівниками).

Готувати громадян до національного спротиву, згідно Закону, починатимуть в закладах загальної середньої освіти. Власне тут також нічого нового – уроки з «Захисту України», військово-патріотичне виховання молоді, літні табори і збори військового спрямування, тощо. Відтепер це – початкова підготовка громадян до національного спротиву. Крім початкової підготовки Законом передбачено також базову – з громадянами, які досягли 18-річного віку, передбачено проведення періодичних навчальних зборів, занять, курсів.