Призов та відбір кандидатів на всі види військової служби. Цілодобовий телефон "гарячої лінії" (053) 260-81-89
Хто такий резервіст та як ним стати

Хто такий резервіст та як ним стати

В світлі останніх подій все актуальніше постає питання проходження служби у військовому резерві. Спробуємо дати відповіді на основні питання, які задають громадяни.

Загалом порядок проходження служби у військовому резерві регулюється Положенням про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних сил України, затвердженому Указом Президента України №618 від 29 жовтня 2012 року.

Зокрема Положенням визначено, що резервістами є громадяни, які виконують військовий обов’язок шляхом проходження служби у військовому резерві. Службу у військовому резерві проходять в добровільному порядку, але якщо введено особливий період (в Україні розпочався з 17 березня 2014 р., коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 р. № 303/2014 «Про часткову мобілізацію»), то громадяни, звільнені з військової служби, в обов’язковому порядку зараховуються до військового резерву. Перебувають у військовому резерві до граничного віку – вищий офіцерський склад до 65 років, усі решта – до 60 років.

Якщо ви не проходили військову службу протягом особливого періоду, але зараз вирішили стати резервістом – вам потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання. Після професійно-психологічного відбору, перевірки фізичної підготовки та якщо ви придатні за станом здоров’я – вам нададуть пропозицію підписати контракт на службу в резерві. Якщо у Вас немає військового звання – на посаді рядового складу строком на 3 роки, якщо маєте сержантське чи офіцерське звання – на посаді відповідно до звання строком на 5 років. ВАЖЛИВО: граничний вік перебування у військовому резерві у вас має настати до закінчення дії контракту – не дивуйтеся якщо вам лише 58 років, а вас не беруть у резервісти.

Власне і все – після цього буде наказ командира вашої військової частини (або установи чи органу військового управління) про призначення вас на посаду і з цього періоду ви вважаєтесь резервістом. Якщо ви ще не складали присягу на вірність Українському народу – процедуру буде проведено під час перших же зборів.

Залишити відповідь